neděle 20. března 2016

První vlaštovky....


... do našeho "project life" alba


Dobré krásné nedělní odpoledne, krásný první jarní den :). To jsem se do toho tedy pustila :). 

Pro ty z vás, kteří nevědí, co je "project life" jen ve zkratce uvedu, že je to odvětví scrapbooku, kdy se používají dělené kapsy, fotky a kartičky. Album se vede buď po týdnech, měsících nebo po významnějších akcí, každý jak mu vyhovuje a jak se mu chce. 

Do project life (dále jen PL) jsem se zamilovala už někdy v roce 2014, kdy jsem takto vedené album viděla na internetu, zhltla jsem každý článek, každý typ a návod, ale pořád se mi tento způsob zdál pro mě nevhodný, ač se mi moc líbil. Nicméně jsem byla tak nadšená, že jsem se rozhodla, že se do tohoto způsobu vedení rodinného alba také pustím, a to od roku 2015. Nakoupila jsem potřebné dělené kapsy, pár sad kartiček a zdatně a zdárně jsem fotila a třídila fotky do složek dle měsíců a týdnů. Ale týdny a měsíce utíkaly a ubíhaly takovou rychlostí, že byl konec roku a já neměla v albu nic, zhola nic, jen plnou hlavu nápadů a plný počítač fotek.

Jak již víte, mám spousta scrapkamarádek na netu a s jednou, s Martinkou, jsme se hecly, že se do toho pustíme :). Fází číslo jedna bylo - DÁT VYVOLAT FOTKY. A to byl oříšek, co oříšek, to byl přímo hodně tvrdý ořech. Promazat a zkolážovat fotky za celý rok, to byla činnost na 20 dlouhých zimních večerů, ale musela jsem to stihnout do 25.1.2016, kdy končila akce u jednoho fotolabu. Hurá, stihla jsem a fotky byly doma. Fotokoláže za celý rok 2015!!!. Mezitím jsem si stihla objednat kartonová fotoalba, ano zatím pouze kartonová, a to 3 kousky, jeden na rok 2015, jeden na rok 2016 a jeden na náhradní kapsy. Doobjednala jsem kapsy a sady kartiček. Zastrkat fotokoláže do kapes nebyl zase tak těžký úkol, takže fáze číslo dvě - ZASTRKAT FOTKY DO KAPES, byla celkem rychlá a jednoduchá. V albu 2015 je tedy hotová úvodní stránka a zastrkané fotky z celého roku kromě dvou týdnů prázdnin a vánoc, tam ještě tápu, jak na to. Jenže fáze číslo tři - DOZDOBIT, POPSAT, UDĚLAT KARTIČKY....ta opět stojí :). No nic, začátek už máme. Dokonce už máme úvodní stránku alba 2016 (v některém z dalších článků) a pár koláží z letošního roku. 

Nicméně se snažím aspoň po kouskách a troškách vše dohánět. 

Dnes malá ukázka - jedna velká fotka "rozkrájená" do kapes. Opět nápad a inspirace na netu - scrapblogy a pinterest - studnice nápadů. Nechala jsem si vytisknout fotku 30x30 cm, která mi chvíli ležela doma, protože jsem se jí "bála", ale nakonec jsem se odhodlala. A tady už vidíte postup:


ještě v celku  

na dvě poloviny  

 na šest šestin

A takto již vypadá fotka v albu:

 


 hotové dílko


Tak takhle dopadla úvodní stránka k dovolené 2015 v našem velkém rodinném PL albu. V tomto albu bude z dovolené jen pár stránek, protože dovolená bude míti své samostatné sn@p album, které čeká na své stvoření.

Z tohoto počinu v mém PL albu mám velkou radost a postupně se vrhnu na další týdny, kartičky a fotky. Právě pracuji na kolážování fotek z letošního roku, ať jsme krásně aktuální.

Krásný den a děkuji za nahlédnutí.

Stánička

Žádné komentáře:

Okomentovat