pátek 8. srpna 2014

Háčkovaná kabelka .....

...... aneb miluju čtverečky :)  

Krásný dobrý večer všem, co chodí navštěvovat můj blog. Dlouho předlouho jsem tu nebyla, tak doufám, že to teď napravím. Od dubna se událo spoustu věcí, spoustu nových výrobků našlo své spokojené majitele. Nevím, čím začít, tak začnu tím posledním. Začnu trochu zeširoka :). Asi v únoru jsem se seznámila, jak jinak než na FB s velmi příjemnou a hodnou osůbkou. Prvopočátek všeho byl v tom, že Ona dala věci do scrapbazárku a já si je koupila :), pokračovalo to živým a čilým rozhovorem po chatu na oné sociální síti. Přes svoje zájmy, rodinu a občas nějakou novou objednávku jsme se probraly až tak daleko, že jsme si domluvily jednu krátkou a rychlou návštěvu (naštěstí dostatečně dopředu :) ). A ouha, nastal malinký problém........ vím, že se dárečky nosí spíš na návštěvu, než by se dávaly návštěvě, ale tahle osůbka byla na mě vždy hodná, velice štědrá, vždycky mi velice dobře poradila, pomohla a k objednávce přihodila vždy nějaký drobný dáreček. Takže copak já jí asi tak dám, aby ji to potěšilo. Dárečky pro její děti nebyl problém, ale co darovat člověku, který je velice šikovný a spoustu věcí si vyrobí sám.  A tohle byla moje inspirace, našla jsem ji na pinterestu a ihned jsem se do ní zamilovala.Pustila jsem se do práce, uháčkovat pár čtverečků nebyl problém :), naštěstí materiálu bylo doma dost a oblíbené barvy jsem vyzjistila v našich rozhovorech :)


Ani následující krok nebyl problém, a to sháčkovat čtverečky podle schématu a  předlohy :)Tady jsem původně myslela, že práci zakončím, sháčkuju, dodělám uši a fertig. Ale zdálo se mi to tak nějak "nahaté", "chudé" a tak jsem se rozhodla pro něco, do čeho jsem se ještě nikdy nepustila, a to, že kabelku vypodšívkuju :)..... a nastal kámen úrazu. Sehnat látku a pustit se do dílka. S látkou mi pomohly zásoby mojí maminky "na tady máš modré šaty, stejně je nikdy nosit nebudu, ty můžeš rozstříhat". A tak jsem jednoho krásného večera střihla do šatů a udělala z nich podšívku do kabelky :). Zde je výsledek nastehované podšívky a přichycenými kroužky na ucha kabelky :).


Nejhorší a pro mě krok, kterého jsem se nejvíce bála bylo přišití podšívky tak, aby to trochu vypadalo a uchycení magnetického zapínání, o kterém jsem do této doby neměla ani potuchy :). No řeknu vám, mordovala jsem se s tím asi dva dny. Pak už jsem kabelku jen sháčkovala po stranách a vrhla se na uši - dva dlouhé pruhy sháčkované do tunýlku uvnitř "vyztužené" provazem, přiháčkované na připravené kroužky. 

Tramtadadáááááá a zde je výsledek. Pokud by se vám zdálo barevné rozpětí příliš veliké, tak vězte, že materiálu nebylo zase takový dostatek od jedné barvy a značky, že jsem musela improvizovat a kombinovat více fialových odstínů.
Tak jak se Vám líbí :) ? Datum předání dárečku se tak rychle přiblížil, že jsem bohužel nestihla přidělat ceduličku s tím úžasným razítkem od KETY, které jsem si pro takové příležitosti objednala. Musím si je nadělat dopředu a pak už jen přivázat.Takže milá Leni, hrozně moc Ti děkuji za všechny ty objednávky a hlavně za všechny ty dárečky, za to, jak na mě myslíš, když něco objednáváš a za to, že si s Tebou můžu po večerech povídat :), jsem moc ráda, že jsme se poznaly osobně, doufám, že to nebylo naposledy a že i nadále zůstaneme v živém kontaktu. Dáreček pro Tebe jsem dělala s láskou, není úplně dokonalý, protože to bylo prvodílko, doufám, že se Ti líbí a že ho třeba i využiješ :).

Vám ostatním děkuji za nahlédnutí a přečtení mého článečku, přeji Vám krásnou dobrou noc a doufám, že brzy zase něco písnu. Žádné komentáře:

Okomentovat