sobota 3. ledna 2015

Celoroční maraton.....

...... úspěšně ukončen 
aneb SKETCHE na "Hurá Papír"

Tak se nám nový rok úspěšně rozjíždí, počasí moc zimně nevypadá, chvíli si na zimu hraje, ale chvíli nám ukazuje jaro nebo podzim.... takže každý ať si vybere podle svého vkusu.

Dostala jsem chuť Vám povyprávět o "scrapbooku" ..... co že to je?.... tady jsem si vypůjčila definici na mých oblíbených stránkách Hurá papír:

Slovník: co je SCRAPBOOKING
Scrapbooking bylo ještě donedávna slovo u nás téměř neznámé. Dnes se s ním však setkáváme čím dál častěji díky tomu, že se už i u nás scrapbookingu věnuje stále více lidí. Co to tedy scrapbooking a scrapbook vlastně je...
SCRAPBOOKING – způsob tvoření originálních fotoalb. Techniky, které se při tvoření alb používají, se později začaly uplatňovat i pří výrobě přání, minialb, krabiček, visaček a různých dárečků.
SCRAPBOOK – slovo pochází z angličtiny, kde „scrap“ znamená útržek a „book“ je kniha. Je to tedy jakási „kniha útržků“ :) Její předchůdce můžeme najít už v 15. století v Anglii, kde si lidé do jakýchsi kronik zapisovali a lepili dopisy, recepty, básně a různé vzpomínky. K nám se dostal scrapbook před pár lety z USA, kde je ovšem rozšířený už od 80. let 20. století. Dnes je to fotokniha, která kromě fotografií obsahuje i zápisky a různé informace, vstupenky, výstřižky z novin, pohlednice atd. Jednotlivé stránky mohou být více nebo méně zdobené nejrůznějšími předměty - ústřižků papírů, korálky, kytičkami, knoflíky, nalepenými písmeny tvořícími nadpisy atd. Začaly se zde také uplatňovat různé techniky (embossování, razítkování, …), objevují se stále nové a nové pomůcky (raznice, Big Shot, Sihouette,…) a trh se rozšiřuje o spoustu nových materiálů a ozdob ke zdobení těchto alb.
To by bylo stručné vysvětlení a můžu Vám povědět, že jak do toho jednou spadnete, už nikdy nevylezete!!! Pořád máte málo materiálu, pořád dokupujete nové papíry, ozdůbky a pomůcky, pořád Vás napadají nové projekty, na které nemáte ani špetku času, ale věnujete jím veškerou energii. Zkráceně řečeno je to LÁSKA K PAPÍRU

A proč Vám to vlastně povídám. V lednu loňského roku jsem se zapojila v diskusi na výše zmíněných stránkách do tzv. Sketchů (neboli česky nákresů).... tzn. že šikovné tvořilky vymyslí nebo najdou na netu nákres stránky nebo nákres kartičky na project life (o tom později a snad již brzy) a podle něj vyrobíte ze svých zásob materiálu a fotek a ozdobiček svou stránku či kartičku. Každý měsíc byly přidávány nové sketche (nákresy), na každý měsíc jeden a v časovém rozmezí onoho měsíce je třeba projekt vyrobit, vyfotit a nahrát do diskuse. Nutno říci, že není cílem "doslova a do písmene", resp. do centimetru a přesného počtu ozdobiček přesně okopírovat předlohu, předlohu je nutno brát pouze jako předlohu, uzpůsobit si ji svému projektu. Říkáte si měsíc na jednu stránku a kartičku, to je dlouhá doba a fůra času, že? Ano, ano, teoreticky ano, ale kolikrát se to tak seběhne, že jste rádi, že výsledek pošlete doslova za pět minut dvanáct :). 

A teď Vám ukážu, jak jsem se s tím vším poprala já

PL - ledenPL - únor PL - březenPL - duben 


PL - květen PL - červen
PL - červenec

PL - srpen


PL - září


PL - říjen
PL - listopadPL - prosinec


Ptáte se, k čemu že to vlastně je? Kartičky jsou na tzv. Project life - je to odnož scrapbooku ve tvorbě alb, při kterém se používají dělené kapsy a kartičky (o tom později). Jelikož PL ještě nedělám, tyto již hotové kartičky jsou buď tvořeny tzv. "do šuplíku" nebo do letního deníčku z dovolené :) (ten už snad taky začnu brzo dělat :) )

A teď přijdou na řadu sketche scrapbookových stránek. Taková alba tvořím již delší dobu, avšak zdaleka se nemůžu srovnávat se skutečnými "skrapařkami". 


stránka - ledenstránka - únorstránka - březenstránka - duben


stránka - květen

stránka - červen


stránka - červenecstránka - srpen


stránka - září


stránka - říjen


stránka - listopad
stránka - prosinec

Tak a je to, tak to jsou moje díla do měsíčních soutěží.... dělám alba A4, oproti klasickým scrapbookovým stránkám, které mají rozměr 30,5 x 30,5 cm, je to méně prostoru, nákresy jsem si přizpůsobila svému albu :).

A to nejlepší na konec ..... každý měsíc byla vylosována jedna stránka a jedna kartička, jejichž autorka dostala malý scrapbookový dáreček v hodnotě 150,- Kč, na konci roku budou do slosování zařazeny všechny autorky (autora jsem nezaznamenala), které stihly v termínu všech 12 dílek a vítězka dostane poukázku na 1000,- Hurákaček.

V prosinci se stalo toto :

Re: PROSINEC 2014

Příspěvekod Makiarka » sob 03. led 2015 3:34:39
Trošku jsem vás napínala... omlouvám se...

Poslední prosincovou kartičku pro Project life ... vyhrává ... STÁNIČKA.

Velká gratulace, o výhru se připomenou Aktijce emailem, a nebo poznáma při objednávce.

Všem přeji krásný nový rok 2015 ... a snad brzo ... :-)Krásný závěr roku, co říkáte :) :) :) mám z toho obrovskou radost. Nutno ovšem ještě podotknouti, že výherkyně jsou náhodně losovány. Neznamená to tedy, že by moje kartička byla ta nejlepší, ale i tak mám z výhry radost.

Ufff, tak dnes mi dal článek pěkně zabrat :), ale jsem s ním spokojená :). Doufám, že se líbí i Vám. Přeji Vám krásný den a děkuji na nahlédnutí :)

Stánička


Žádné komentáře:

Okomentovat